Na 1 czerwca

1 czerwca to magiczna data o której pamiętają wszystkie dzieci. Niezależnie od tego, czy mają po 6 lat, czy tak naprawdę są już dorosłymi osobami – dzień dziecka to dla każdego dziecka wspaniałe święto. Tak, w zdecydowanej mierze to młodsi więcej celebrują ten dzień. Rodzice na ogół z tej okazji organizują fantastyczne atrakcje. No i nie może obyć się bez prezentów. Wśród nich może znaleźć się ciekawa książka.

“Dzieci z Bullerbyn”

Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna – czy ktoś jeszcze nie miał przyjemności poznania grupki tych niezwykłych dzieci? Są to bohaterowie książki, którą napisała niesamowita Astrid Lindgren. Dziewczynki i chłopcy tworzą zgraną paczkę przyjaciół, którzy nie mogą bez siebie długi czas wytrzymać. Chociaż czasem dziewczynki mają swoje sprawy, a chłopcy idą bawić się po swojemu. W zdecydowanej mierze i tak większość czasu spędzają razem. W ich miejscowości stoją trzy zagrody. Każda z nich należy do jednej rodziny. Pomiędzy zagrodami wisi sznurek a na nim puszka. To dzięki niej dzieci się porozumiewają. Tak, w tamtych czasach, kiedy powstała ta niesamowita opowieść, nikt nie słyszał o wiadomościach SMS, czy też o e-mail. Dzieci porozumiewały się w ten sposób i zawsze bardzo szybko potrafiły się dogadać. Jeżeli się tylko dało, to czas spędzali na wspólnych zabawach na dworze. Jeżeli pogoda nie sprzyjała, to i tak dzieci potrafiły się doskonale bawić, chociażby w stogu siana. Czas na to, aby współczesne dzieci poznały tą wspaniałą grupę przyjaciół.

“Pakiet Opowieści z Narnii. Tomy 1-7”


C.S.Lewis zaprasza do niezwykłego świata Narnii. Główni bohaterowie to rodzeństwo. Piotr,, Edmund, Łucja mają wyjechać do domu profesora Kirke na czas wojny. Dzieci nie mają zbyt dużo obowiązków, więc spędzają czas na zabawie. Podczas zabawy w chowanego Edmund chowa się do wielkiej szafy, gdzie na pierwszy rzut oka znaleźć można same futra. Tylko, że chłopiec zagłębia się coraz bardziej w szafę i odkrywa, że jest to przejście do Narnii – pięknej i wspaniałej krainy, która zarządzana jest obecnie przez Złą Królową. Jak się okaże – Edmund wpadnie w tarapaty, ale na szczęście jego rodzeństwo o nim nie zapomni. Na swojej drodze dzieciaki spotkają jeszcze innych, nieco bardziej pozytywnych bohaterów. Przed nimi wspaniałe przygody, chociaż nie raz będą musieli zaryzykować swoim życiem. Czy uda im się wyjść ze wszystkiego cało? Taki pakiet książek stanie się niesamowitym prezentem dla wszystkich dzieci w wieku szkolnym i nieco starszych.